لوگوی رایان استیل مهر
رایان استیل
درحال بارگذاری...
  • تماس با کارشناسان رایان استیل

  • 02172296000
توری سرندی چیست؟
رایان استیل

آشنایی با کاربردهای توری سرندی!

توری سرندی چیست؟

مش سرندی یا توری سرندی ورقی مشبک است که از ترکیب مفتول های بافته شده درست می شود. فضاهایی خالی بعد از بافته شدن مفتول ایجاد می شود که  به آن ها چشمه می گویند. این چشمه ها موجب انعطاف پذیری در توری می گردند و مقاومت و یکنواختی آن نیز در اثر موج دار بودن مفتول ها افزایش پیدا می کند. ثابت ماندن مش سرندی، استحکام و افزایش استقامت و حفظ یکپارچکی چشمه ها نتیجه جوش خوردن آن ها به یکدیگر است.

کاربردهای مهمی برای توری سرندی وجود دارد که می توان به سرند و غربال کردن و کارهایی مانند فیلتراسیون و جداسازی اشاره کرد.

تولید این توری با جنس های مختلف و چشمه هایی با سایزهای مختلف صورت می گیرد که برای مصارف مختلف متفاوت است. پس باید متناسب با کارتان توری مناسب با جنس و سایز مناسب انتخاب کنید.

کاربردهای توری سرندی
توری سرندی چیست؟ – رایان استیل مهر

انواع رول مش سرندی

گفتیم که توری سرندی در جنس و انواع مختلف تولید می شود و مفتول هایی که برای ساخت آن استفاده می شود معمولا مفتول سیاه یا گالوانیزه هستند. البته این توری ها از جنس های استیل، آلومینیوم، نیکل، برنج، مس نیز تولید می شوند. در بین توری های موجود تووری های سرندی فولادی، گالوانیزه، مس و استیل از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند که البته کاربرد بیشتری نیز دارند.

البته مش سرندی از جنس پلاستیک نیز وجود دارد که از پلی اتیلن، نایلون، پی وی سی و پلی پروپیلن تولید می شوند.

دسته بندی توری سرندی به صورت زیر است:

آهنی

توری های آهنی در ضخامتی 1.5 میلی متری تولید می شوند و به همین دلیل به عنوان سرند ایستاده یا کرکره ای استفاده می شوند که مصرف آن ها در ساختمان سازی و سایر موارد صنعتی و عمرانی است.

گالوانیزه

این توری ها در ابعاد 8، 10 و 15 میلی متری وجود دارند که به  واسطه قیمت پایین تر استفاده بسیار زیادی دارند.

فولادی

توری سرندی فولادی از مفتول های پر کربن، در ضخامت های استاندارد تولید می شوند. استقامت این توری ها با دستگاه های اتوماتیک خم و زیگزاگ آزمایش می شود و بعد روانه بازار می شود. از کاربردهایی که مش سرندی فولادی دارد می توان به کاربرد در ساخت پانل های 3 بعدی اشاره کرد.

کاربرد مش سرندی

مهم ترین و بیشترین کاربرد توری سرندی غربالگری و جداسازی مواد است. البته یکی از متداول ترین کاربرد این توری ساخت محافظ پنجره است و همچنین در صنایه مختلف مثل پالایش نفت، باستان شناسی، کاغذ سازی، صنایع دارویی، حفاظت از محیط زیست، صنایع الکترونیکی، متالوژی و مواردی دیگر نیز استفاده می شود.

قیمت توری سرندی

قیمت محصولات فولادی به مواد مختلفی بستگی دارد. در مورد این توری این موارد شامل ضخامت مفتول، سایز چشمه ها و وزن آن بستگی دارد.

جمع بندی

توری های سرندی یا مش سرندی با جنس های مختلفی مانند گالوانیزه، آهن و برخی متریتال های دیگر تولید می شود که در سه دسته آهنی، فولادی و گالوانیزه قرار می گیرند. مهم ترین کاربرد آن ها جداسازی و غربالگری است. استفاده از آن ها در صنایع مختلف مانند صنایع نفتی، حفاظت از محیط زیست، موارد باستان شناسی کاغذ سازی و بسیاری از صنایع دیگر رواج دارد.

مطالب پیشنهادی

توری پرسی و سرندی چه شباهت و تفاوتی دارد؟

سوالات متداول

کاربردهای توری سرندی چیست؟

کاربرد اصلی مش سرندی غربالگری و جداسازی مواد است. ولی در صنایع مختلف کاربردهای دیگری نیز می تواند داشته باشد.

مفتول ها از چه جنسی هستند؟

مفتول ها از جنس های مختلفی ساخته می شوند که می توان به گالوانیزه، پلاستیک و مواد دیگر اشاره دارد.

چه عواملی بر قیمت این توری ها تاثیر می گذارند؟

اصلی ترین موارد تاثیرگذاری در قیمت، جنس، ضخامت، مفتول، سایز چشمه و وزن آن هستند.

 

محصولات مرتبط

مقالات مشابه

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *